Uit recente cijfers van het Kadaster en het CBS is gebleken dat in november verkochte bestaande koophuizen 3,3 procent goedkoper waren vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. De prijsdaling was groter vergeleken met oktober. De verkoopprijzen waren toen 2,8 procent lager vergeleken met 2010.
WoningtypenIn de maand november waren alle typen woningen goedkoper vergeleken met 2010. De grootste afname in prijs met 3,9 procent deed zich voor bij de vrijstaande woningen. Tussenwoningen daalden het minst met 2,9 procent.
ProvincieniveauDe huizenprijzen daalden in bijna alle provincies. In Friesland daalden de prijzen het meest met 7 procent. De huizenprijzen in de provincies Gelderland, Overijssel en Groningen kwamen ook lager uit (meer dan 4 procent). Alleen in Zeeland waren de prijzen gelijk aan de prijzen van 2010.
Verder blijkt uit de cijfers van het Kadaster en het CBS dat de verkoopprijzen van bestaande koophuizen vergeleken met oktober 2010 omlaag zijn gegaan met 0,8 procent. Deze daling was twee keer zo groot als in die oktober.
Meer informatie over huizenprijzen?Ga naar
Ontwikkeling huizenprijzen in Nederland.