Minister van Binnenlandse Zaken Liesbeth Spies (CDA) heeft ingestemd met de motie om banken te dwingen 30.000 euro meer hypotheek te verlenen aan tweeverdieners met een gezamenlijk inkomen van 40.000 euro. PvdA-Kamerlid Jacques Monasch en PVV-er Eric Lucassen hadden de motie ingediend en hopen nu op een meerderheid in de Tweede Kamer. Volgende week vindt er een stemming plaats in de Tweede Kamer.
De twee Kamerleden willen dat banken werken conform de normen van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud). Deze normen werden in november vorig jaar gepubliceerd. Hierin stond dat een koppel met ieder een inkomen van 20.000 euro een bedrag van 178.00 euro moet kunnen lenen voor de aankoop van een woning.
Echter werden de banken door de Autoriteit Financiele Markten (AFM) ontzegd deze norm te volgen. Het gevolg hiervan is dat koppels niet meer dan 148.000 euro kunnen lenen.
Met deze motie hopen de Tweede Kamerleden op een duidelijke norm. PvdA-Kamerlid Monash geeft aan dat de 30.000 euro een flink verschil maakt bij de zoektocht naar een huis. “Kijk maar op Funda, het aanbod verschilt enorm.” Met deze motie kunnen ‘hardwerkende Nederlanders een huis kopen’, geeft Monash aan. Deze groep woont dikwijls momenteel in een huurhuis. “De maatregel kan daarom zowel de huurwoning- als de koopwoningmarkt beter laten doorstromen”.
Wil je weten wat je maximaal kan lenen? Doe de test “
Hoeveel kan ik lenen?”. Of maak een
afspraak met een hypotheekadviseur van De Hypotheker en laat je informeren over je financiële mogelijkheden.