Nederland is Europese koploper op het gebied van stijgende huizenprijzen
Nederland staat op een vierde plaats van hardst gestegen huizenprijzen tijdens het eerste kwartaal van 2022. Alleen in Tsjechië, Estland en Hongarije stegen de huizenprijzen sneller.

Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS, het Kadaster en Eurostat. De Nederlandse huizenprijsindex, waarin de transactieprijzen van alle verkochte koopwoningen worden meegenomen, was in het eerste kwartaal van 2022 19,5 procent hoger dan een jaar eerder.
De Nederlandse huizenprijsindex is hiermee bijna twee keer zo hoog als het gemiddelde in de Europese Unie, dat op 10,5 procent ligt. Na Tsjechië (+24,7 procent), Estland (+21,0 procent) en Hongarije (+20,6 procent) kende Nederland de grootste stijging van de huizenprijzen.
Huizenprijzen per land
In onderstaande tabel zie je de huizenprijsindex van alle landen binnen de Europese Unie behalve Griekenland (hiervan zijn geen cijfers bekend)
Land | Huizenprijsindex (% verandering t.o.v. een jaar eerder) |
Tsjechië | 24,7 |
Estland | 21 |
Hongarije | 20,6 |
Nederland | 19,5 |
Litouwen | 19,1 |
Letland | 17,3 |
Slovenië | 16,9 |
Ierland | 15 |
Slowakije | 14,2 |
Oostenrijk | 13,7 |
Polen | 13,6 |
Kroatië | 13,5 |
Portugal | 12,9 |
Duitsland | 12 |
Bulgarije | 11,5 |
Europese Unie | 10,5 |
Luxemburg | 10,5 |
Zweden | 10,3 |
Spanje | 8,5 |
Frankrijk | 7,1 |
Denemarken | 6,7 |
Malta | 6,7 |
België | 6,4 |
Roemenië | 6,4 |
Italië | 4,6 |
Finland | 4,3 |
Cyprus | 1,1 |
Afkoeling in tweede kwartaal
Volgens de NVM stegen de Nederlandse huizenprijzen in het tweede kwartaal al een stuk minder hard, namelijk 'slechts' 10,6 procent. Het CBS en het Kadaster komen pas later deze maand met cijfers over het tweede kwartaal.