Mark de Rijke
Commercieel Directeur
Mark de Rijke is sinds 2023 Commercieel Directeur bij De Hypotheker. Samen met directievoorzitter Sanne de Laat en directeur COO Diederick Ligtenberg is hij verantwoordelijk voor de dagelijkse leiding van De Hypotheker formule. Voor zijn aanstelling was hij Algemeen Directeur bij Ingage.
Uitgelicht
24-04-2026
Aantal hypotheekaanvragen voor woningverbetering stijgt met 59 procent in één maand
Het aantal hypotheekaanvragen voor het verbeteren van de woning, waar verduurzamen en verbouwen onder vallen, is in maart met maar liefst 59 procent gestegen in vergelijking met februari. Deze enorme piek is ontstaan nadat de energieprijzen als gevolg van het conflict in het Midden-Oosten fors zijn gestegen. Nu de energieprijzen steeds meer onder druk staan, nemen veel woningbezitters energiebesparende maatregelen om de maandlasten te verlagen en zichzelf te beschermen tegen toekomstige prijsschommelingen, constateert De Hypotheker.
17-04-2026
Gemiddelde hypotheekrente op hoogste punt in ruim 2 jaar na flinke stijging in maart en april
De gemiddelde hypotheekrente is sinds medio maart met ruim 0,3 procentpunt gestegen. Dat is vooral het gevolg van de oplopende kapitaalmarktrente, aangejaagd door het conflict in het Midden-Oosten. Deze spanningen hebben een opwaarts effect op de inflatie en zetten een rem op de economische groei. Dat is voor veel geldverstrekkers aanleiding om de hypotheekrentetarieven met langere looptijden te verhogen. De 10-jaars rente met Nationale Hypotheek Garantie staat nu op 4,01 procent. De laatste keer dat deze rente boven 4 procent uitkwam, was eind 2023. De Hypotheker verwacht dat de langere hypotheekrente in de komende periode nog licht zal stijgen, maar dat de grootste piek waarschijnlijk achter de rug is.
03-04-2026
Stabilisering op hypotheekmarkt: aantal aanvragen blijft op jaarbasis gelijk
Het totale aantal hypotheekaanvragen is in het eerste kwartaal van 2026 gelijk gebleven aan het aantal aanvragen in dezelfde periode een jaar eerder. Als gevolg van deze ontwikkeling is het gemiddelde hypotheekbedrag - 357.519 euro - voor het eerst sinds het tweede kwartaal van 2023 gestabiliseerd. Huizenkopers zijn meer terughoudend nu de hypotheekrente, mede onder invloed van het conflict in het Midden-Oosten, weer in de lift zit. Hierdoor is het aandeel hypotheekaanvragen voor de aankoop van een woning in het eerste kwartaal met 7 procent gedaald ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Wel zijn de verschillen per provincie groot, blijkt uit de nieuwste Hypotheek Index van De Hypotheker.
Meer artikelen
26-03-2026
Slechts 10 procent van de woningen beschikbaar voor alleenstaande koper
12-03-2026
Doorstromers winnen terrein op de woningmarkt, verschil met starters op woningmarkt bijna verdwenen
19-02-2026
Bijna vier op tien huizenbezitters tussen 45 en 54 jaar verwachten weinig effect van kabinetsplannen voor woningmarkt op woonsituatie in de toekomst
29-01-2026
Beperking aflossingsvrije hypotheek belemmert doorstroming ouderen op woningmarkt
07-01-2026
Aantal hypotheekaanvragen van starters tot 25 jaar in één jaar tijd ruim verdubbeld
22-12-2025